fbpx

Maximizer / Maksymalista

talent z domeny: WYWIERANIE WPŁYWU

W SKRÓCIE

Koncentracja na mocnych stronach swoich i innych, dążenie do doskonałości, przekształcanie tego, co dobre w to, co najlepsze.

 

Osoby wyróżniające się tym talentem skupiają się na mocnych stronach, aby pobudzać siebie i innych do osiągania lepszych wyników.

WIĘCEJ O TALENCIE MAKSYMALISTA / MAXIMIZER

Doskonałość, nie przeciętność jest Twoją miarą. Poprawianie czegoś, co było lekko poniżej średniej w coś, co będzie lekko powyżej średniej, pochłania dużo energii i nie jest dla Ciebie tego wartym. Przekształcenie czegoś dobrego w coś wyjątkowego zabiera tyle samo energii, ale jest o wiele bardziej podniecające. Fascynują Cię mocne strony – Twoje i innych. Jak poławiacz pereł wydobywasz je, szukając każdej oznaki talentu.  Przebłysk doskonałości, szybkie uczenie się, umiejętność wyćwiczona bez odwoływania się do kolejnych kroków – to wszystko są podpowiedzi, które mogą oznaczać, że talent jest w grze. Znajdując talent/mocną stronę czujesz się zmuszony, aby ją pielęgnować, poprawiać i rozciągać aż do doskonałości. Polerujesz perłę aż zaczyna błyszczeć. To naturalne poszukiwanie i sortowanie talentów oznacza, że inni mogą postrzegać Cię jako osobę dyskryminującą. Wolisz spędzać czas z osobami, które doceniają Twoje szczególne zdolności. Tak samo, pociągają Cię ludzie, którzy znaleźli i kultywują swoje zdolności i talenty. Unikasz ludzi, którzy chcą Cię naprawić i „dobrze ukształtować”. Nie zamierzasz spędzać swego życia na rozpatrywaniu tego, czego Ci brakuje.  Raczej chcesz wykorzystać to, co jest Twoim darem. To bardziej produktywne, zabawne, ale też bardziej wymagające.

CO WNOSI DO ZESPOŁU?

Bez trudu określi które z wykonywanych przez zespół zadania przyniosą najlepsze oczekiwane efekty i ustawi je jako priorytety. Zauważy nawet drobne możliwości poprawy, co doprowadzi do dużo lepszej jakości. Z łatwością określi i wprowadzi działania optymalizujące proces.

CO WNOSI DO ORGANIZACJI?

Ustawi standardy jakości, które będą możliwe do osiągnięcia przy posiadanych zasobach i w danych okolicznościach. Wybierze odpowiednie osoby do prowadzenia konkretnych projektów kierując się ich mocnymi stronami i kompetencjami.