fbpx

Intelekt / Intellection

Talent z domeny – Myślenie strategiczne

W SKRÓCIE

Wysoka aktywność intelektualna, zamiłowanie
do intelektualnych dyskusji, zgłębiania istoty spraw.

 

Osoby o wysoko rozwiniętym talencie INTELLECTION charakteryzuje przede wszystkim ich intelektualna aktywność. Są raczej zamknięci w sobie i lubią intelektualne dyskusje.

WIĘCEJ O TALENCIE INTELEKT / INTELLECTION

Lubisz rozmyślać. Lubisz aktywność umysłową. Lubisz ćwiczyć “mięśnie” w mózgu, rozciągać je w najróżniejszych kierunkach. Ta potrzeba aktywności umysłowej może być ukierunkowana, kiedy na przykład starasz się rozwiązać problem, rozwinąć jakąś myśl czy zrozumieć uczucia innej osoby. Kierunek Twojego myślenia zależy od Twoich pozostałych talentów. Z drugiej strony, to myślenie może być równie dobrze nieukierunkowane. Talent Intellection nie dyktuje Ci tego, o czym masz myśleć – on tylko opisuje to, że lubisz rozmyślać. Lubisz być sam, ponieważ jest to dla Ciebie czas refleksji i zadumania. Jesteś skupiony na sobie. Jesteś sam dla siebie najlepszym kompanem, ponieważ sam zadajesz sobie pytania i na sobie sprawdzasz trafność odpowiedzi na nie. Skupienie się na sobie może wywoływać czasami u Ciebie poczucie lekkiego niezadowolenia, kiedy porównasz to, co robisz z tymi wszystkimi myślami i pomysłami, które produkuje Twój umysł. Twoja introspekcja może się skupiać na bardziej pragmatycznych tematach, takich jak wydarzenia danego dnia czy przygotowanie do rozmowy, którą masz później przeprowadzić. Niezależnie dokąd Cię on prowadzi, ten stan umysłowego wrzenia towarzyszy Ci w życiu zawsze i wszędzie. 

CO WNOSI DO ZESPOŁU?

Dogłębnie zbada i przemyśli ważny dla zespołu temat. Przed podjęciem decyzji pomoże wziąć pod uwagę różne punkty widzenia, połączy informacje. Poukłada w przejrzysty sposób proces zdobywania i analizowania informacji wspierający podejmowanie jakościowych decyzji.

CO WNOSI DO ORGANIZACJI?

W całościowy i precyzyjny sposób określi  organizacyjne „why”, które pomoże wytyczyć ogólne i szczegółowe cele. Umiejętnie je przekaże innym. Dzięki temu firmowe działania będą ukierunkowane na to, co organizacja chce osiągnąć.