fbpx

Zbieranie / Input

Talent z domeny – Myślenie strategiczne

W SKRÓCIE

Osoby wyróżniające się tą cechą pragną wiedzieć więcej. Często lubią zbierać i archiwizować wszelkiego rodzaju informacje.

WIĘCEJ O TALENCIE ZBIERANIE / INPUT

Jesteś dociekliwa. Kolekcjonujesz rzeczy. Możesz kolekcjonować informacje – słowa, fakty, książki i cytaty – lub możesz zbierać namacalne przedmioty takie jak motyle, kartki pocztowe, lalki porcelanowe i fotografie w sepii. Cokolwiek zbierasz – zbierasz to dlatego, że Cię to żywo interesuje. Twój umysł jest zainteresowany wieloma rzeczami. Świat jest ekscytujący z powodu jego nieskończonej różnorodności i złożoności. Gdy czytasz dużo, to nie dlatego, aby udoskonalać swoje teorie, ale raczej aby dodać więcej informacji do swoich archiwów. Jeśli podróżujesz to dlatego, że każde nowe miejsce oferuje nowe artefakty i fakty. Można je zdobyć, a potem posegregować. Dlaczego są warte przechowywania? W czasie gdy są przechowywane trudno jest dokładnie określić kiedy i do czego się mogą przydać, ale kto wie, kiedy mogą stać się użyteczne? Mając na względzie te wszystkie możliwe zastosowania, nie czujesz się komfortowo wyrzucając cokolwiek. Więc pozyskujesz, opracowujesz i składujesz te rzeczy. To interesujące. To utrzymuje Twój umysł w świeżości. Możliwe, że pewnego dnia niektóre z nich okażą się wartościowe. 

CO WNOSI DO ZESPOŁU?

Zadba o najlepszy sposób zbierania, przechowywania

i wykorzystywania danych, wiedzy, informacji. Stworzy system ułatwiający ich wykorzystanie w bieżących projektach i zadaniach.

CO WNOSI DO ORGANIZACJI?

Wie, gdzie znajdują się przydatne dla zespołu informacje. Umie skatalogować wiedzę, zebrać niezbędne dane i wskazać ich użyteczność. Doskonale sprawdzi się w roli archiwisty projektów.