fbpx

Empathy / Empatia

talent z domeny: BUDOWANIE RELACJI

W SKRÓCIE

Zdolność odczuwania emocji innych ludzi poprzez umiejętność wyobrażenia sobie ich życia, postawienia się w ich sytuacji.

 

Osoby o wysoko rozwiniętym talencie Empatia potrafią odczuć emocje innych, wyobrażając sobie siebie w sytuacjach innych osób.

WIĘCEJ O TALENCIE EMPATHY/ EMPATIA

Potrafisz odczuwać emocje tych, którzy są wokół Ciebie. Możesz je nawet odczuwać jako swoje. Intuicyjnie jesteś zdolny do widzenia świata ich oczami. Niekoniecznie zgadzasz się z perspektywami innych, niekoniecznie współczujesz, czujesz żal z powodu kłopotów innej osoby – to byłaby sympatia, nie empatia. Niekoniecznie też popierasz wybory, które czynią ludzie, ale je rozumiesz. Ta intuicyjna zdolność do zrozumienia jest ogromna i znacząca. Słyszysz niezadane pytania.  Wyprzedzasz oczekiwania. Podczas gdy inni borykają się ze słowami, Ty znajdujesz właściwie słowa w odpowiednim tonie. Pomagasz ludziom znaleźć właściwe sformułowania, żeby wyrazić ich uczucia, dla samych siebie i dla innych. Pomagasz im nadać głos ich emocjonalnemu życiu.  Z tego powodu ludzie ciągną do Ciebie.

CO WNOSI DO ZESPOŁU?

Naturalnie wnosi inteligencję emocjonalną – pomaga innym nazywać emocje, ułatwia rozmawianie o odczuciach w różnych sytuacjach. Zadba o komfort przechodzenia poszczególnych osób przez trudniejsze momenty.

CO WNOSI DO ORGANIZACJI?

Potrafi przewidzieć jak będą się czuły różne osoby w nowych sytuacjach (zmiana organizacyjna, nowe projekty itp.), dlatego może przygotować siebie i innych do działania w różnych okolicznościach. Wysłucha bez oceniania, rozumie i wspiera dzięki czemu buduje zaufanie.