fbpx

Elastyczność / Adaptability

Talent z domeny – Budowanie relacji

W SKRÓCIE

Koncentrowanie się na tym, co tu i teraz. Reagowanie na bieżąco na pojawiające się okazje. Elastyczność w działaniu.

 

Osoby o wysoko rozwiniętym talencie ADAPTABILITY wolą płynąć z prądem. Są to raczej osoby skoncentrowane na „tu i teraz”, które wolą odkrywać przyszłość powoli i w odpowiednim czasie.

WIĘCEJ O TALENCIE ELASTYCZNOŚĆ / ADAPTABILITY

Żyjesz chwilą. Nie widzisz przyszłości jako ustalonego celu. Zamiast tego, widzisz ją jako miejsce, które możesz wykreować za pomocą wyborów, których dokonujesz właśnie teraz. I w ten sposób odkrywasz swoją przyszłość stopniowo.  To nie znaczy, że nie masz planów. Prawdopodobnie masz, ale ten talent umożliwia Ci z otwartością odpowiadać na wymogi danej chwili, nawet jeśli odciąga Cię to od Twoich planów.  W odróżnieniu od innych, Ty nie oburzasz się nagłymi prośbami i nieoczekiwanymi objazdami na drodze. Ty ich oczekujesz, one są nieuniknione.  Tak naprawdę, do pewnego stopnia nawet cieszysz się na nie.  Jesteś osobą, która jest bardzo elastyczna i może być produktywna nawet jeśli warunki pracy ciągną Cię w różne strony jednocześnie.

CO WNOSI DO ZESPOŁU?

Pomaga przejść przez zmianę osobom z zespołu dając potrzebne informacje i odpowiadając na pojawiające się pytania. Otacza spokojem w chaosie i swoją postawą pokazuje, że w każdej zmianie poradzimy sobie jako zespół.

CO WNOSI DO ORGANIZACJI?

Najwcześniej zauważa moment zmiany, od razu dostrzega jej wartość co pozwala wyprzedzić innych na rynku. Dobrze funkcjonuje w świecie VUCA – szuka szans, określa jak zmiana wpływa na organizację i ludzi w niej pracujących szukając od razu odpowiedzi na pytanie: jak można im pomóc przejść przez zmianę.