fbpx

STRATEGIC / STRATEG

Talent z domeny – Myślenie strategiczne

W SKRÓCIE

Osoby wyróżniające się tą cechą tworzą alternatywne sposoby postępowania. Postawione w obliczu jakichkolwiek ustalonych wydarzeń, potrafią szybko dostrzec w nich istotne schematy i problemy.

WIĘCEJ O TALENCIE STRATEGIC / STRATEG

Ten talent pozwala Ci przebijać się przez nieład i odnajdywać właściwą drogę. To nie jest umiejętność, której można się nauczyć. To szczególny sposób myślenia, specjalna perspektywa widzenia świata. Ta perspektywa pozwala Ci widzieć powtarzające się wzorce tam, gdzie inni widzą jedynie złożoność. Świadomy tych wzorców, rozmyślasz nad alternatywnymi scenariuszami, zawsze pytając: A co, jeśli to się wydarzy? I wtedy co innego się wydarzy? To powracające pytanie pozwala Ci widzieć co jest za zakrętem. Daje Ci to możliwość ocenienia potencjalnych zagrożeń. Widząc dokąd prowadzą różne ścieżki, zaczynasz dokonywać wyborów. Odrzucasz te, które prowadzą donikąd. Odrzucasz te, które prowadzą prosto do oporu, albo zagubienia. Dokonujesz selekcji aż dotrzesz do wybranej ścieżki – Twojej strategii. Dopiero uzbrojony w swoją strategię – uderzasz. „Co jeśli? – Selekcja – Uderzenie” 

 

CO WNOSI DO ZESPOŁU?

Poszukuje najlepszej drogi do realizacji celu, zorganizowania i przeprowadzenia projektu. Rozważy wiele opcji, odrzuci niewłaściwe, a te najlepsze niezwłocznie wprowadzi w życie.

CO WNOSI DO ORGANIZACJI?

Zanim wdroży w życie projekt, przemyśli całą drogę, wygeneruje różnorodne opcje i wybierze najlepsze. Bacznie obserwuje procesy, wprowadzając optymalne w danym momencie rozwiązania.